Nubia Z60 Ultra iddialı, ancak yazılım güncellemeleri endişe kaynağı

Nubia Z60 Ultra, uygun fiyatı ve büyük olmayan boyutlarıyla dikkat çekiyor. Piyasadaki pek çok rakibinden daha iyi özelliklere sahip olmasına rağmen, kullanıcı yorumlarına göre cihazın kendini kanıtlaması gerekiyor. Özellikle yazılım güncellemeleri konusunda endişeler var. Nubia’nın Android güncellemelerini yayınlama konusundaki yavaşlığı ve uzun vadeli taahhütte bulunmaması kullanıcıları tedirgin ediyor. Örneğin, 2022 model Z40 serisinin bu yıl Android 14’ü alması bekleniyor. Z40 Pro, geçen yıl Mart ayında Android 13 (MyOS 13) güncellemesini aldı, ancak bu da oldukça geç bir tarih.

Telefonun tasarımı ise pek çok kişiyi heyecanlandırdı. Mühendisler, cihazın üst kısmındaki ince çerçeveye ve görünür bir ön kamera olmamasına rağmen, ekranın altına bir kamera ve stereo hoparlörler yerleştirmeyi başardı. Bu, Nubia için büyük bir tasarım zaferi olarak kabul ediliyor. Ekranın, kesik veya delik olmadan dikdörtgen bir yapıda olması, içeriğin niyet edildiği gibi sunulmasını sağlıyor.

Nubia Z60 Ultra iddialı, ancak yazılım güncellemeleri endişe kaynağı

Kullanıcıların bir diğer endişesi ise ABD pazarı için eksik olan bazı bandların olması. Telefon, çoğu önemli bandı desteklese de, örneğin T-Mobile’ın 600MHz bandı (n71) eksik. Verizon, AT&T ve Sprint ise destekleniyor. Yine de, uyumluluk açısından üretici sayfasını ve operatörünüzü kontrol etmek iyi bir fikir olabilir.

Yazılım şişkinliği konusunda endişelenenler de var, ancak erken birimlerini alan kullanıcılardan gelen raporlar, önceden yüklenen uygulamaların minimumda tutulduğunu gösteriyor. Gelecek yazılım güncellemeleri ise daha büyük bir endişe kaynağı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir