İran sınırını kaçak geçen İyi Parti milletvekili Türkoğlu: Gündüz gözüyle engelsiz biçimde İran’a girip geri döndük!

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İyi Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu’nun “yasa dışı geçişlerin önlenmesi için duvarın örüldüğü, dikenli tellerin gerildiği, erin hendeklerin kazıldığı Türkiye-İran sınırını elini kolunu sallaya sallaya geçtiğini” yazdı.

“Hatta metrelerce içeriye girdi. İran köylerine yaklaştı. Ne Türk askeri… Ne de İranlılar ‘Dur, gitme’ dedi. Türkoğlu, sınırın ortasında hatıra fotoğrafı çekerek, Türkiye’yi kaçak cennetine çeviren sorumsuzluğu ispat etti” diyen Saymaz, Türkoğlu’nun şu sözlerini aktardı:

“Duvar belli yerlerde bitiyor. Kimi yerde yok, kimi yerde inşaat sürüyor. Bazı yerlerde ise duvarın üzerinden geçilebiliyor. Tel örgüler gevşemiş. Duvarın olmadığı iki noktadan geçtim. Engelle karşılaşmadım. Sorun çıkmasın diye ilerlemedim ama 100 metre kadar içeriye girdim.”

Kimsenin kendisine “Nereye gidiyorsun? diye sormadığını belirten Türkoğlu, “Karakollarda illa ki vardı. Uzaktan gördük, kapısında araçlar bulunuyordu. Ben sınırlarımızın güvensiz olduğunu ve hiçbir engele takılmadan karşıya geçtiğimi, devam etsem İran’a gidebileceğimi gösterdim” dedi.

Kaçaklarla dolu minibüslerin karakola dolu girip boş çıktığını iddia eden Türkoğlu, “Minibüslerin boş döndüklerini net gördük” dedi.

Türkoğlu, “Kaçak geçiş yapan sığınmacı görmedik, ancak gündüz gözüyle engelsiz biçimde İran’a girip geri döndük. Gece vakti sığınmacıların sınır dışı edilişine tanık olduk” dedi.

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir