CHP’nin fonladığı Halk TV’de skandal anlar! Altılı masadaki krizi depremle bir tuttular

Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birine hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim tarihi 14 Mayıs’a işaret edilmiş, partiler de çalışmalarını hızlandırmıştı.

Cumhur İttifakı’nda aday aylar öncesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan olarak açıklanırken, Millet İttifakı’nda yapılan toplantılar sonuç vermemişti.

Son olarak geçtiğimiz günlerde yeniden bir araya gelen 6’lı masa, adayın açıklanmasına yönelik sinyaller verirken bir krizle toplantıyı sonlandırdı.

Masa, İyi Parti Lideri Meral Akşener’in ortak adayda mutabık olmaması nedeniyle dağıldı.

İmamoğlu ve Yavaş’a çağrıda bulundu

Ardından İyi Parti GİK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Akşener, aylarca ittifak yaptığı siyasi liderleri topa tutmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çağrıda bulundu.

Bunun üzerine İmamoğlu ve Yavaş’tan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek paylaşımları gelince, Akşener’in çağrısı sonuçsuz kaldı.

Altılı masaya döndü

Bu süreçte partili isimler, sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulundu ve süreç iyice zorlaştı.

Son olarak bugün İmamoğlu ve Yavaş tarafından ziyaret edilen Meral Akşener, ardından 6’lı masa toplantısının yapıldığı Saadet Partisi Genel Merkezi’ne gitme kararı aldı ve bu kararıyla masaya yeniden döndüğü kesinleşmiş oldu.

“Artçı sarsıntılar olmayacağını umuyoruz”

Binanın önünde yayın yapan CHP’nin fonladığı Halk Tv’de sunucunun canlı yayında kullandığı cümleler tepki çekti.

Masada yaşanan krizin depremle bir tutulduğu yayında şu ifadeler kullanıldı:

6 partinin bir araya geldiği Millet İttifakı, yaşadığı büyük depremin ardından enkazı kaldırmış, hasar tespitini yapmış. Bu dakikadan sonra artçı sarsıntılar olmayacağını umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir